Łóżko piętrowe?

Niemal każda mała dziewczynka chciałaby mieć pokój niczym księżniczka z bajki. Warto zauważyć, że współcześnie nie jest to trudne. Projektanci, którzy pracują w firmach meblarskich, zadbali o to, aby wybór był ogromny.

Przy wyborze łóżka piętrowego do pokoju dla dziecka należy pod uwagę wziąć kilka elementów. Przede wszystkim rodzice lub opiekunowie muszą zadbać o właściwe wymiary tego mebla. Ważne, aby materac był też dostosowany do potrzeb pociechy i jej wzrostu. Przy jego wyborze warto kierować się takimi samymi wytycznymi, jakie zalecane są w przypadku zakupu tego elementu wyposażenia dla dorosłych. Jeżeli zaś dziecko jest alergikiem, niezbędny będzie zakup właściwego, antyalergicznego materaca, jak i pościeli. O czym jeszcze pamiętać podczas wybór łóżka piętrowego? Kiedy to idealne rozwiązanie?

Zadbaj, aby w pokoju dziecka nie było nudno! Źródło obrazka: http://www.dzieciowo.pl/

Niewielka przestrzeń

Łóżko piętrowe sprawdza się przede wszystkich w tym pokojach dziecięcych, w których nie ma zbyt dużo miejsca. Wówczas też tu pod nim znaleźć może się biurko, miejsce do czytania czy mały plac zabaw. W tym przypadku nie ma praktycznie żadnych ograniczeń poza… wyobraźnią. Być może warto zapytań swoją pociechę, co najchętniej widziałaby właśnie pod piętrowym łóżkiem?

Wyobraźnia dziecka? Możesz się zdziwić! Źródło obrazka: http://okoko.net.pl/

Nie tylko funkcjonalność

Łóżko piętrowe, które znajdzie się w pokoju dziecka wcale nie musi być tylko funkcjonalne. Współcześni producenci stawiają na oryginalność. Być może warto zaszaleć i po prostu zdać się na fantazję najmłodszego członka rodziny? Może okazać się, że wybrany przez niego mebel będzie wyglądał niczym z bajki? To, jak podkreślają specjaliści, może zaś wpłynąć na kreatywność najmłodszego członka rodziny!