Spokojny pokój dla nastolatków – inspiracja

Pokój dziecka wykorzystywany nie tylko do zabawy, lecz także do nauki czy rozwijania własnych zainteresowań. Jak wiadomo, nadmiar przedmiotów znajdujacych się w nim może zdecydowanie obniżyć koncentrację i chęć skupienia się wyłącznie na jednej czynności. Warto zadbać już wcześniej, aby do tego nie doszło.

Chcąc uzyskać pokój spokojny, sprzyjający koncentracji, warto zdecydować się na kolory uspokokajające. Wiodącym kolorem w tym przypadku jest niebieski. Warto jednak wybrać kolor jasny, wręcz błękitny, który może być użyty zarówno w pokoju chłopca czy dziewczynki.

Spokojny pokój dla nastolatków, jak już zosało to powiedziane, to taki, który nie posiada zbyt wielu rzeczy na wierzchu. Warto więc przygotować odpowiednią ilość szafek w rozmaitych miejscach. Bardzo dobrze wykorzystywaną przestrzenią może okazać się także przestrzeń pod łóżkiem. Dlaczego więc nie umieścić w niej kilku półek na książki czy gadżety?

Osoby zajmujące się profesjonalną aranżacją wręcz każdemu, komu zależy na odpowiednim przygotowaniu spokojnego i sprzyjającemu nauce i rozwijaniu własnych zainteresowań, pomieszczenia, polecają zrezygnowanie z wielu elementów ozdobnych. Zasłony, dywany czy duże plakaty są ładną i atrakcyjną ozdobą, jednak charakteryzują się bardzo dużym stopniem rozpraszania osoby posiadające z nimi styczność. Zamiast tego można pokusić się o zabawy kolorystyką czy odpowiednią aranżacją najważniejszych przedmiotów w pokoju dziecka. W tym przypadku liczy się przede wszystkim kreatywność i minimalizm.

 

teen-room-9

Źródło zdjęcia: http://www.digsdigs.com/17-cool-teen-room-ideas/